راه رسیدن به خدای کعبه !
132 بازدید
تاریخ ارائه : 4/30/2015 11:26:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

مدتهاست در این فکرم، چگونه از او بنویسم، و با چه مطلبی شروع کنم! یا اینکه اصلا قلم می تواند در وصفش بسراید!

وی در سال 90 در سرزمین وحی از طریق  مصاحبه تلویزیونی درخواست قبول سوغاتی که یک پیراهن بلند عربی بوده از طرف حضرت آقا می کند و رهبر عزیز با تماشای این صحنه از سیما، سوغاتی او را می پذیرد و برایش چفیه می فرستد و دیدار خصوصی با او انجام می دهد!

او کسی نیست جز دوست اردبیلی ناصر دستاری که در سن 16 سالگی در سال 1366 عازم منطقه کردستان می شود و برای کمک به مردم مظلوم آن دیار تا آنها را از دست ضد انقلاب کومله و دمکرات نجات دهد. وی در اطراف شهر بانه بر اثر درگیری با این دژخیمان، جراحت برداشته و نخاع او از گردن قطع می شود و پوست، گوشت، کتف و کمر او آسیب جدی می بیند!

آیا می شود باور کرد! الان حدود 28 سال است ناصر جان عزیز فقط با سینه در بستر خوابیده، و به خاطر شرایط حاد جسمی وفلج کامل، در هیچ حالت دیگری نمی تواند در بستر بیارامد!

ولکن نکته قابل توجه و تامل که باید پیرامون آن ساعت ها تفکر داشت و روان شناسان عالم از درک آن عاجزند، حالت عالی روحی، آرامش و سکون قلب ناصر است، که خدا گواه است هر زمانی بر بالین وی حاضر می شوم و یا تلفنی با او سخن می گویم، احساس می کنم با یکی از ملائکه در حال دیدار و سخن هستم و منزل او واقعا قطعه ای از بهشت است! و چه قشنگ، عشق به آقا صاحب الزمان(عجل الله فرجه) وحضرت ابوالفضل (علیه السلام) را از چهره زیبای او می شود درک کرد! و صد افسوس بر احوال امثال بنده!

زندگی ناصر جان هزار نکته درس آموزدارد ولی یک نکته که مرا و هر آن کس که بداند و بشنود در حیرت فرو خواهد برد. این است که پرستار این قهرمان چه کسی است؟

برای اولین بار که با این خانواده آشنا شدم و مبهوت وی بودم از همسر آقای دستاری سوال کردم: آخه ناصر با این وضعیت! چگونه شما!

خیلی آرام جواب داد: آقای مکی من یک جمله می گویم و آن که از خدا خواستم اگر خدا قرار است جان ناصر را فردا بگیرد جان من را امروز...!

سال 73 پانزده سال داشته و پدرش جانباز شیمیایی که بعد ها به شهادت می رسد، و او داوطلب ازدواج با ناصر می شود و این دختر شهید الان بیش از 20 سال است عاشقانه نگهدار ناصر است و این پرستاری آنقدر سخت است که قلم عاجز از ترسیم آن است! ولی با این حال چه چیزی در این عالم وجود دارد که با تمسک به آن به این درجه از سکون و آرامش رسیده اند که موجب حسرت و حیران گردیده اند..!

و هزاران افسوس که این زوایای قشنگ جانبازان  در جامعه مورد غفلت واقع شده و به قول رهبر عزیز: این ما هستیم که نیازمند فضای زندگی این دلدادگان عشق خواهیم بود.

و بهترین سخن در وصف این عارفان، جمله زیبای امام راحل است که فرمود: مجروحین و معلولین خود چراغ هدایتی شده اند که در گوشه گوشه این مرز و بوم به دین باوران راه سعادت آخرت را نشان می دهند، راه رسیدن به خدای کعبه را...!

خدا را شاکرم در مسیر زندگی ام ، چنین دوستان و الگو های ایثار و پایداری و آرامش را قرار داد.

بار الها این فرشتگان عزیز در گوشه گوشه این مرز و بوم در حال زندگی هستند، آنان را حفظ کن و اجر شهدا را برایشان مقدر......


توسط : محمدجواد مکی در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۲/۰۹