چه نامه ای و چه پاسخی زیبا
141 بازدید
تاریخ ارائه : 12/4/2014 9:22:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

محضر مقدس رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامى حضرت آیت اللَّه العظمى امام خمینى- روحى فداه- سلام علیکم‏

از آنجا که مایل نیستم در این شرایط حساس وقت شریف را تصدیع نمایم بدون مقدمه سخنانم را آغاز مى‏کنم.

من مادر یک شهید به نام سید على اصغر کیا از خیل عظیم شهیدان اسلام عزیز هستم. خود در اوایل زندگى بر اثر حادثه‏ اى همسر عزیز خود را که از سادات بود از دست دادم و با چهار فرزند به یادگار از آن مرحوم مانده زندگى را ادامه دادم و یکى از آنها را در جنگ تحمیلى تقدیم اسلام و آن حضرت نمودم و اکنون نیز آماده انجام تکلیف مى‏باشم.

اماما، پیام پر از درد و محنت شما در پذیرش قطعنامه 598 آسایش را از روح و جسم ملت ایران و مستضعفان جهان بویژه خانواده شهیدان گرفت و مطمئن باشید که آنها هم همان گونه که فرمودید آن را مانند جرعه زهرى نوشیدند ولى تحمل هر چیزى براى رضاى خدا و مصلحت اسلام عزیز گواراست…

اماما، این جانبه هدیه‏ اى ناقابل را که ذخیره نموده و دهها فکر و خیال براى مصرف آن جهت رفاه خود و فرزندانم داشتم به منظور رفع نیاز جبهه‏ هاى جنگ تقدیم مى‏نمایم و همچنین نذر نموده‏ ام که حقوق شش ماه خود را تقدیم نمایم. لذا اکنون هدیه مذکور (یک قطعه دستبند طلا) را به همراه مبلغ سى هزار ریال (حقوق یک ماه) تقدیم و بقیه را نیز تحویل خواهم داد. ان شاء اللَّه.

در خاتمه آرزوى دعاى خیر و تقاضاى عاجزانه دارم که با دستخط مبارک (و لو کوتاه) جواب نامه را مرقوم فرمایید. از خداوند تبارک و تعالى طول عمر آن حضرت را با سلامت کامل خواهانم.

حاجیه شمسى نورانى، والده شهید سید على اصغر کیا. و السلام علیکم و رحمة اللَّه.].

بسمه تعالى‏

فرزند عزیزم، خانم حاجیه شمسى نورانى‏

نامه پر احساس شما را خواندم. از شما و افرادى مانند شما نمى‏دانم چگونه باید قدردانى کرد. من که در مقابل این همه محبت و صفا غیر از تشکر و دعا کارى نمى‏توانم انجام دهم.

دستبندت را برایت مى‏فرستم تا از جانب من هدیه‏ اى باشد براى تو؛ و معادل آن را با نذر حقوق شش‏ ماهه‏ ات را من خود به جبهه مى‏فرستم. از قول من به فرزندان عزیزت، این عزیزان ملت شریف ایران، سلام گرمم را برسان. خدا یار و نگهدارت باد.

23/ 5/ 67

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏